top of page

27.01.2022 відбулася практична онлайн - нарада КУ "ІРЦ" ММР ЗО з відповідальними особами за інклюзію  в закладах освіти міста. Директором ІРЦ, Тетяною Колодіною, розкрито питання: вхід в особистий кабінет АС ІРЦ; пошук висновків в системі; внесення осіб з ООП до особистого кабінету закладу освіти; формування ІПР.

Практичний семінар "Синергія в інклюзії"

Інклюзивне навчання в закладі освіти - є необхідною умовою для створення рівних можливостей та рівних прав для кожної дитини! Тому 13 січня 2022 року фахівці із інклюзивної освіти міста Мелітополя ділились своїм професійним досвідом з керівниками закладів освіти Мелітопольського району щодо впровадження інклюзії в освітнє середовище на базі комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" . На заході було представлено алгоритм організації інклюзивного навчання в закладах освіти  і роботи команди супроводу в освітній установі та презентовано програму вдосконалення професійних навичок педагогічних працівників для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. 

Друга частина заходу була присвячена майстер-класам з логопедичної та корекційної роботи, які проводили фахівці інклюзивно-ресурсних центрів.

І наостанок, як на практиці організовано інклюзивне освітнє середовище гості змогли побачити під час екскурсії до закладу дошкільної освіти № 2 та Мелітопольської гімназії № 15.

13 грудня 2021 року відбулася нарада з відповідальними особами за організацію інклюзивного навчання в закладах освіти міста: "Про визначення рівня підтримки у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 р. № 957" (лист МОН України № 1/21614 - 21 від 09.12.2021).
11.jpg
11_edited.jpg
07.12.2021 в рамках IX Всеукраїнської науково-практичної конференції (з міжнародною участю) "Система надання освіти дітям з особливими освітніми потребами в умовах сучасного закладу". Директор КУ "ІРЦ" Тетяна Колодіна презентувала досвід роботи "Інклюзія в Мелітополі - це цікаво, це важливо, це для всіх". Ознайомила учасників конференції з впровадженням інклюзії в Мелітополі, організацією діяльності сучасних інноваційних технологій у роботі з батьками, дітьми, педагогами, громадськістю.

 

29.11.2021 відбувся захід для  освітян міста та батьківської спільноти "Освітній простір - територія добра і милосердя" в рамках  реалізації принципів Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, під час якого розглянуто зміни до нормативної бази стосовно інклюзії та шляхи впровадження та подальшого розвитку інклюзивної освіти.

До всеукраїнської інформаційно - просвітницької кампанії
"ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів"

10.11.2021 проведена всеукраїнська інформаційно - просвітницька кампанія "ДЛЯ ДІТЕЙ суспільство без бар'єрів"

26.11.2021 у рамках посвітницької діяльності фахівцями ОРЦПІО та ІРЦ організована онлайн зустріч щодо обговорення актуальних проблем інклюзії. Директор Тетяна Колодіна висвітила питання створення ІПР закладами освіти в АС - ІРЦ.

04.10.21 відбулася зустріч робочої групи з розробки освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта. Логопедія». Журавльова Л. С. та Яковенко І. О. продемонстрували стейкхолдерам програму підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня.

Колодіна Т. В. (директор комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області) висловила побажання щодо включення у навчальний план освітнього компонента «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами».

Максименко К. М. (вчитель-логопед НВК № 16) та Таган Л. В. (вчитель-логопед ЗДО №2) внесли корективи у формулювання мети освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта. Логопедія».

изображение_viber_2021-10-04_14-23-00-363 (1).jpg
изображение_viber_2021-10-04_12-22-20-844 (1).jpg

15.09.2021 року на базі інклюзивно-

ресурсного центру відбувся захід для батьків: тренінг "Мистецтво жити разом", під час якого батьки отримали корисні та цінні поради від фахівців ІРЦ стосовно створення позитивного мікроклімату в родині, усвідомлення та прийняття особливостей розвитку своїх дітей.

2021-01-20 (1).png
2020-12-10 (1).png

Онлайн-засідання круглого столу колег-педагогів "Єднаймося заради спільної мети!" Метою зустрічі є: поширення фактів до Всесвітнього дня розповсюдження інформації щодо

проблем аутизму (доповідь Сербової О.В., канд. псих. наук, доцента кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету);

- знайомство з усіма партнерами-стейкхолдерами;

- обговорення зі стейкхолдерами проєкту освітньо-професійних програм рівнів вищої освіти;

- розгляд питання щодо профорієнтації як інформаційної ланки для роботодавців. Дякуємо за запрошення.

Мелітопольський інклюзивно-ресурсний центр продовжує роботу постійно діючого семінару "Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах інклюзивного навчання".

19.11.2020 р. о 10:00 відбулася чергова зустріч в онлайн режимі з керівниками закладів загальної середньої освіти міста та відповідальними за інклюзивне навчання.

Були розглянуті питання щодо нормативно-правової документації; ідентифікації висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини ІРЦ в автоматизованій системі АС "ІРЦ"; особливості роботи фахівців команди психолого-педагогічного супроводу закладів освіти; алгоритм складання індивідуальної програми розвитку дитини з особливими освітніми потребами. Дякуємо всім за участь у роботі онлайн - семінару! Окрема подяка практичній психологині ЗСО 4

Дарья Зачепило ! Ми завжди відкриті до спілкування та співпраці!

Семінар для вчителів/асистентів вчителів інклюзивних класів ЗСО "ОРГАНІЗАЦІЯ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ" на базі Мелітопольського ІРЦ.

1, Основні аспекти інклюції

2. Нормативно-правова база

3. Асистент вчителя, асистент дитини

4. "Дорожна карта" інклюзивного навчання

5. Робота з висновками

6. Складання ІПР

"МДПУ та ІРЦ пліч-о-пліч"

8 жовтня 2019 року КУ "ІРЦ" радо зустрічав студентів МДПУ. В рамках зустрічі майбутні педагоги мали змогу ознайомитись з формами та методами роботи з дітьми які мають особливі освітні потреби та обладнанням для корекційної роботи

Ділова зустріч завідувача ОРЦПІ

з фахівцями інклюзивно-ресурсного

центру м. Мелітополь

20190913_143526.jpg

На допомогу керівникам, щодо організації інклюзивної освіти

Форум "Навчання без перешкод
Screenshot_20191126-161644.png
11 квітня 2019 року діти інклюзивного класу ЗСО №22 разом з асистентом вчителя та керівником групи інклюзі-оркестру відвідали ІРЦ. Зустріч було проведено з метою впровадження технологій розвитку музично- сенсорних здібностей та соціалізації в суспільстві учнів з інклюзивного навчання. 
8 квітняня 2019 року відбулась зустріч  студентів МДПУ з фахівцями ІРЦ,  під  час якої студенти отримали практичний досвід в роботі з дітьми, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку, за різними напрямками. Був організований "відкритий мікрофон", завдяки якому студенти отримали відповіді на хвилюючі їх запитання щодо інклюзивної освіти.

15 листопада2018 року з метою обміну досвідом Інклюзивно-ресурсний центр відвідали фахівці ІРЦ Роменської міської ради Сумської області

На базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» ММР ЗО  20.10. 2018 року було створено школу «Бути батьками». На засіданнях 26.10. та 07.11. 2018 року фахівці Центру встановлювали продуктивні взаємини з батьками, кожен мав змогу поближче познайомитись. В ході зустрічей з’ясувалося що троє матусь самі є волонтерами та мають багато знань з АВА- терапії, арт-терапії та працюють з аутичними дітьми, тому всі учасники вирішили створити групу, сприятливе корекційно-розвивальне родинне середовище  для батьків, які найбільше потребують соціальної психологічної допомоги. В цих мікро-групах родини матимуть змогу оволодіти практичними навичками, які допоможуть ефективно розвивати дітей. 

Школа «Бути батьками» дає підставу говорити не лише про її ефективність, але й необхідність. Взаємодія та взаємопідтримка в групах «батьки для батьків» знижує рівень внутрішньоособистісних конфліктів, соціаль­ну фрустрованість, батьки відчувають внутрішній спокій та комфорт. Це цінний ресурс для батьків, оскільки вони мають можливість обміну досвідом з особами, які мають такі ж проблеми і досвід «із середини». Взаємопідтримка батьків дітей з ООП зменшує відчуття самотності, формує солідарність, дає змогу вільно висловлювати свої почуття, знаючи, що тебе зрозуміють.

Школу "Бути батьками" розпочато...

20181107_121939.jpg

2 листопада 2018 року на базі Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» відбулася нарада для вузьких спеціалістів закладів освіти міста Мелітополя, які працюють в інклюзивних та спеціальних класах/групах.

Директор Центру Тетяна Колодіна  ознайомила учасників інклюзивної освіти з інструментарієм та механізмами моніторингового дослідження стану інклюзивної освіти в навчальних закладах міста  Мелітополя з урахуванням специфіки (дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади). Та з гордістю презентувала навчально-методичний посібник «Організаційно-методичні засади діяльності інклюзивно-ресурсних центрів», адже рецензентами цього посібника є наш «Інклюзивно-ресурсний центр», також в посібнику є корисна інформація щодо корекційно-розвиткових послуг дітям з ООП та забезпечення їх системного, кваліфікованого супроводу.

Під час зустрічі освітяни обмінювалися досвідом. Зокрема, вони обговорювали як покращувати роботу інклюзивних  та корекційних груп/класів, де шукати фахівців, як налагодити співпрацю з батьками, з якими труднощами зіштовхнулися і як їх вирішували.

Кожен з учасників  отримав організаційно-методичні рекомендації для вирішення задач та ефективного функціонування інклюзивної освіти в нашому місті та чекає на нові зустрічі.

НАРАДА ДЛЯ ФАХІВЦІВ МІСТА

Увага!

26 жовтня 2018 року на базі КУ "Інклюзивно - ресурсний центр" розпочав свою роботу батьківський клуб  "Щаслива мама - щаслива дитина!", який запрошує всіх бажаючих батьків, які мають особливих дітей для обміну досвідом, підтримки та емоційного розвантаження.   За детальною інформацією звертайтеся за телефоном або на адресу центру. 

20181026_121038.jpg

29.10.2018 відбулося засідання регіонального круглого столу БО "Соціальний фонд" у партнерстві з Представництва DVV Internationai в Україні за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини щодо значення освіти дорослих в процесах соціально-економічного розвитку та обговорення можливостей співпраці між місцевими органами влади й іншими зацікавленими сторонами підтримки програм освіти дорослих. Дякуємо за запрошення.

Школа №23 "Бути батьками..."

Наш "Інклюзивно-ресурсний центр" тісно співпрацює з усіма закладами освіти м. Мелітополь. І для нас дуже приємно що саме в нашому місті відкрито "Школу "Бути Батьками"... таку необхідну в цей час. Фахівці КУ «ІРЦ» ведуть активну методичну та просвітницьку  діяльність, проведено значну кількість індивідуальних, групових занять та консультацій як з фахівцями психологічної служби так і з педагогами масових та спеціальних закладів освіти, щодо удосконалення психологічного мікроклімату у закладах міста Мелітополь.  Фахівці ІРЦ є тренерами в провадженні Всеукраїнського науково-педагогічного експерименту з розвитку інклюзивного середовища.

 27 вересня 2018 року на базі Інклюзивно ресурсного центру відбувся семінар-практикум для керівників дошкільних та загальноосвітніх закладів освіти на тему: «Впровадження інклюзивної освіти в умовах ЗНЗ та ДНЗ. «Правова основа інклюзивної освіти: чинне законодавство України». Порядок оформлення документації в 2018-2019 н.р.»

В ході зустрічі було озвучено найголовніші питання з формування інклюзії в місті Мелітополь. Власним досвідом ділились: директор ІРЦ Колодіна Т.В.,Завідуюча ДНЗ № 46 Катане Н. А., Директор Мелітопольської ЗОШ № 2 Громак Л.І, педагоги спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат "Гармонія", Виступили: заступник завідувача відокремленим структурним підрозділом дитячої  лікарні Голдіна Г. І.,представник Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, а саме Житнік Тетяна Сергіївна, заступник начальника управління освіти ММР ЗО Чернишова Олена Юріївна. 

IMG-f39be7014ba412ee490122aed12a509f-V.j
IMG-23998991f244e29e0951ee27b86bc408-V.j
Семінар-тренінг для керівників Інклюзивно - ресурсних центрів Сумської області.

В ході зустрічи було розглянуто низку питань:

  • Хід реалізації Всеукраїнського науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області».

  • Нормативно-правове забезпечення роботи інклюзивно-ресурсного центру. Дорожня карта становлення  ІРЦ. Розподіл функціональних обов’язків фахівців центру, розподіл робочого часу.

  • Особливості формування висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

  • Особливості взаємодії ІРЦ, закладів освіти та соціальних партнерів

  • Управлінський аспект. Особливості виконання функціональних обов’язків  фахівцями в інклюзивно-ресурсному центрі

20180816_130303.jpg

Обмін досвідом з колегами з міста Маріуполь

15 травня відвідали Мелітопольський ІРЦ ще 3 області   
 Сьогодні, нарешті, настав час впровадження інклюзивного освітнього середовища дітей з особливими освітніми потребами, їх соціалізації у житті українського суспільства та створення належних умов для забезпечення права таких дітей на здобуття освіти.
 З цією метою, за підтримки Міністерства освіти і науки України, Благодійного Фонду Порошенка та особисто дружини Президента Марини Анатоліївни Порошенко в 2016 році Запорізька область стала однією з пілотних областей у Всеукраїнському науково-педагогічному експерименті «Розвиток інклюзивного середовища». 
 За результатами зазначеного експерименту Запорізька область має значні результати, а наші фахівці можуть вже поділитися досвідом. Саме з цією метою Запорізькому навчально-реабілітаційному центрі «Джерело».14.03.2018 розпочався тренінг Благодійного Фонду Порошенка для освітян з Волинської, Сумської та Хмельницької областей з питань особливостей функціонування інклюзивно-ресурсних центрів. Запорізькі фахівці поширюють власний досвід зі створення інклюзивного середовища.
 Програма тренінгу передбачає підготовку тренерів, які будуть впроваджувати інклюзивну освіту в своїх регіонах, створювати інклюзивно-ресурсні центри, забезпечувати реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на навчання за місцем проживання.

20180316_112416.jpg
20180316_114250.jpg
11.05.2018 на базі КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" відбулося розширене засідання колегії управління освіти

Були розглянуті питання:

1. Стан виконання Плану реалізації проекту «Хмарні сервіси в освіті» в закладах загальної середньої освіти міста.

доповідач - Тимошенко Н.В., спеціаліст управління освіти

2. Про стан фінансово-господарської діяльності та виконання бюджету 2017 року.

доповідач - Фесенко О.В., заступник начальника управління освіти

3. Про роботу адміністрацій ДНЗ № 8, ЗОШ № 8 та ЗОШ № 20 з організації комплексного навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах освіти.

доповідач - Процишин М.М., інженер з охорони праці управління освіти

Виїзна нарада Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації

25 квітня 2018 року в місті Мелітополі відбулася виїзна нарада Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації за участю керівників органів управлінь та відділів освітою області.

        Учасники наради ознайомились з роботою КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Мелітопольської міської ради Запорізької області та напрацюваннями МДПУ ім. Б.Хмельницького. Обговорювалися нагальні питання діяльності галузі освіти області, зокрема: впровадження Концепції Нової української школи, використання освітньої субвенції та інші питання.

 

Всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект»

3-4 квітня 2018 року у м. Запоріжжі пройшла всеукраїнська науково-практична конференція «Досвід та перспективи розвитку інклюзивної освіти в Україні: регіональний аспект». Конференція відбулася за сприяння Благодійного фонду Порошенка, Перша леді відкрила конференцію, в якій взяли участь майже 500 освітян зі всієї країни.

Фахівці Мелітопольського ІРЦ стали учасниками конференції, презентували впровадження єдинної бази даних - системи ІСУО. показали практичну діяльність роботи з програми.

Тренінг «Інклюзивний простір. Практичні кроки»

14-16 березня 2018 р. у м. Запоріжжя на базі Комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» відбувся другий спеціалізований тренінг для працівників освітньої сфери з напряму «Інклюзивний простір. Практичні кроки». 

   Організаторами тренінгу став Благодійний Фонд Порошенка, Запорізька обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

    Освітяни Волинської, Сумської та Хмельницької областей упродовж 3 днів отримували знання та знайомилися з досвідом розбудови інклюзивного освітнього середовища в Запорізькій області. 

    Тренери, які вже є командою, відпрацьовували важливі організаційні та нормативно-правові аспекти при створенні інклюзивно-ресурсних центрів (Т.Я.Озерова, В.В.Хиврич), фінансово-економічні питання (О.В.Сороченко), управлінські кроки до створення інклюзивного середовища в закладі освіти (І.Г.Марієва, О.О.Бєлан), надання корекційні-розвиткової допомоги дітям з особливими освітніми потребами (С.М.Лупінович), створення команди супроводу та підтримка дитини асистентом учителя (Р.М.Діденко), розробка та реалізація індивідуальної програми розвитку дитини (Т.А.Волошина, Ж.В.Разієвська), впровадження інноваційної програми з ЛФК «Сила духу» (О.П.Аксьонова). Учасники тренінгу відвідали також Балабинський навчально-виховний комплекс «Престиж» (директор Ж.В.Вінніченко), інклюзивно-ресурсний центр у м. Мелітополь. Наприкінці навчального тренінгу освітяни отримали сертифікати.

20180228_111637.jpg

28 лютого – 02 березня 2018 року на базі КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Козацький ліцей" ЗОР відбувся тренінг для тренерів з питань інклюзивної освіти «Наставництво». У заході взяли участь освітяни трьох областей України – Закарпатської, Чернігівської та Черкаської.
 Організаторами тренінгу стали Благодійний Фонд Порошенка, Запорізька обласна державна адміністрація, Департамент освіти і науки Запорізької державної адміністрації, КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР.

Програма тренінгу передбачала підготовку тренерів, які будуть впроваджувати інклюзивну освіту в своїх регіонах, створювати інклюзивно-ресурсні центри, забезпечувати реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами на навчання за місцем проживання.

20180228_105152.jpg
bottom of page